Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayna karşısında kendimize baktığımız zaman kusursuz bir görüntüyle karşılaşmak isteriz. Aknesiz, lekesiz, canlı bir görünüm her kadının ve erkeğin kavuşmak istediği bir görünümdür. Bunun için çeşitli cilt bakım ürünleri kullanırız. Mağazalarda raflar dolusu ürünler internette ise çok daha fazla cilt bakım ürünleriyle karşılaşırız. Peki bu ürünler doğal mı? Kullanacağınız ürünün doğal/organik olup olmadığını nasıl anlarsınız? Doğru bir cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Hangi ürünler kullanılmalıdır? Tüm bu sorularınızın cevaplarını blog yazımızda hazırladık!

Organik ürünler nasıl anlaşılır?

Ürünlerin organik olup olmadığı renk, koku, doku gibi faktörlerle anlaşılmaz. O yüzden genellikle aktarlardan aldığınız ‘’doğal’’ cilt bakım ürünlerini ayırt etmeniz çok zordur. Bir ürünün organik olup olmadığını şöyle anlayabilirsiniz;

  • Ürünün kutusunda, organik amblemleri, %100 Vegan, Natural Product, No Animal Testing gibi logolar yer almalıdır.
  • Alkali tuzları (NaOH, KOH), Sodyum loril sülfat (SLS), Sodyum loril eter sülfat, Ethylparaben, Formaldehit, Phthalate (Ftalat), Dimetikon (Dimethicone) kimyasallarının kesinlikle bulunmaması gerekmektedir. Bunun için ürününüzün ‘’içindekiler’’ kısmını dikkatlice incelemeniz gerekmektedir.

Doğal ve organik içerikli ürünleri kullanmamak çok masum bir durum gibi dursa da cilt bakımı ve sağlığı için çok tehlikelidir. Bu ürünlerde kullanılan kimyasallar insan sağlığını olumsuz etkilemekte tahriş, deri dökülmesi, cilt lekeleri, cilt kanseri gibi pek çok ciddi problemi beraberinde getirmektedir. Cildinize doğal ve organik içerikli ürünlerle hak ettiği bakımı sağlamak sizin elinizde. ?

Evde doğru bir cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt bakımı her kadının ve erkeğin önem verdiği bir bakım ritüelidir. Çevresel faktörlerden dolayı cildimiz yıpranır, nem dengesini kaybeder ve soluklaşır. Bunun için düzenli olarak cilt tipimize göre bakım yapmamız gerekmektedir.

  • Cilt tipinizi öğrenin.

Öncelikle cildinizin yağlı mı kuru mu yoksa karma cilt tipi mi olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Kuru ciltlerin her gün yaptığı bir bakım ritüelini yağlı cilde sahip olanlar sadece 1 kere yapmak durumunda olabilirler. Önce cilt tipimizi öğreniyoruz. ?

  • Cildinizi temizleyin.

Bakım yapmadan önce cildinizin mutlaka temiz olması gerekmektedir. Bunun için yüzünüzü bol suyla yıkamalısınız. Eğer cildinizde makyaj varsa mutlaka kusursuz bir şekilde temizlemelisiniz. Cildi en çok yoran faktörlerden biri makyajdır. Makyajınızı Magic Oil ile kusursuz bir şekilde temizleyip hemen bakıma başlayabilirsiniz. ?

  • Cildinizi nemlendirin.

Akne lekeleri ve ton eşitsizlikleriniz için hem cildinizi besleyecek hem de nemlendirecek olan Zeytin Sütü Yağı’nı kullanın. Bir iki damla cildinize damlatıp masaj yaparak uygulayın. Cildinize hem doğal bir ışıltı kazandıracak, güneş lekelerinden koruyacak hem de ihtiyacı olan nemi sağlamış olacaksınız. ?

  • Göz altı için kolajen içerikli serum kullanın.

Göz çevrenizdeki kırışıklık ve sarkma problemleri için Kolajen Göz Çevresi Serumu kullanın. Bu sayede göz çevrenizdeki kırışık ve sarkma oluşumunu engelleyerek cildinizi eşsiz bir şekilde nemlendirmiş olacaksınız. ?

  • Bol su tüketin.

Cilt bakımında kullandığınız doğal ve organik içerikli ürünlerin yanı sıra bol bol su tüketin. Cildimizdeki hücrelerin yarısından çoğu sudan oluşmaktadır. Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız su tüketimine dikkat etmeniz gerekmektedir. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir