Neden Sülfatsız Tonik Etkili Şampuan Tercih Edilmelidir?

SÜLFATSIZ TONİK ETKİLİ ŞAMPUAN

Saçlarımızın parlak, güçlü ve yumuşacık olmasını hepimiz isteriz. Doğal ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak için saç bakımımızı nasıl yaptığımız çok önemlidir. Kullandığımız saç bakım ürünlerinin kalitesi, saç bakım ürünlerini kullanma sıklığımız ve saç bakım ürünlerinin içeriği gibi pek çok etken saçlarımızın görünüşünü belirlemektedir. Saç bakım ürünü tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi saç bakım ürünlerinden uzak durmalıyız? Saçlarımızın daha sağlıklı ve parlak görünmesi için ne yapmalıyız? Tüm bu sorularınızın cevaplarını blog yazımızda sizler için yazdık.

Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç bakımında en önemli şey hepimizin de bildiği gibi şampuan seçimimizdir. Saçlarımızı nasıl bir şampuanla yıkadığımız oldukça önemlidir. Peki şampuan seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? İşte cevabı;

  • Çok fazla köpüren şampuan iyi bir şampuan demek değildir. Şampuan içeriğinde kimyasal içerikli ürünler varsa şampuan çok köpürür. Az köpüren şampuanlarda kimyasal içerik daha az demektir.
  • Saç tipinize göre şampuan seçimi yapmalısınız. Eğer yağlı saçlara sahipseniz kuru saçlara özel üretilen nemlendirici etkili şampuanlardan uzak durmanız gerekmektedir.
  • Seçeceğiniz şampuanın pH değerinin 5.5’ten büyük olması gerekmektedir. pH derecesi 5.5’den az olan şampuanlar saçlarınıza herhangi bir bakım sunmayacaktır.
  • Şampuan almadan önce içeriğini iyice okumalısınız. Sülfat, paraben, tuz, silikon gibi saç derisine zarar verecek kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Saç Bakımı İçin Tüyolar

Saçlarınız için doğru şampuanı seçtikten sonra saçlarınızı daha güçlü, daha parlak ve daha doğal bir görünüme kavuşturmak için ekstra bakım tüyolarına hazırsınız.

Saçlarınıza doğal yağlarla bakım yaparak daha güçlü ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Gelin bu yağlara birlikte bakalım;

  • Lavanta Yağı veya Ylang Ylang Yağı ile şampuanınızı karıştırarak saçlarınızın daha güzel kokmasını ve saç köklerinizin daha güçlü olmasını sağlamış olursunuz.
  • Macademia Yağı ile şampuanınızı karıştırdığınız zaman saç uçlarınızın kırılmasını engeller ve daha güçlü olmasını sağlarsınız.
  • Jojoba Yağı’nı saçlarınıza maske olarak uygulayıp 1 saat bekletin ve yıkayın. Jojoba Yağı içinde bulunan bitki özleri sayesinde saçlarınızın nem dengesini eşitler, saç diplerini güçlendirir ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Saçlarınız için %100 doğal ve organik içerikli ürünlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir