Kolajen Göz Çevresi Serumu Ne İşe Yarar?

KOLAJEN GÖZ ÇEVRESİ SERUMU

Kolajen vücudumuzda bulunan en önemli protein türünden biridir. Vücudumuzda pek çok çeşit protein bulunur ancak bunların üçte ikisini kolajen oluşturmaktadır. En çok deride, kemikte, tendonda ve ligamentlerde bulunan kolajen, vücudun yapısını koruyan temel bir maddedir. Cildimizde özellikle yüz bölgemizde kolajen miktarı azaldıkça kırışıklar meydana gelir ve bu da yaşlı bir görüntüye sahip olmamıza neden olur? Kolajen üretimi ne zaman azalır? Kolajen serum ne zaman kullanılmaya başlanmalıdır? Kolajen serum ne sıklıkta kullanılmalıdır? Tüm bu sorularınızın cevabını ve daha fazlasını blog yazımızda sizler için yazdık.

Kolajen Serumu ne zaman kullanmaya başlamalıyız?

Cildimizdeki kolajen miktarı ortama 25 yaşından itibaren azalmaya başlar. Yani kolajen serum kullanımı 25 yaşında kullanılmaya başlanabilir. Bu sayede özellikle göz çevrenizde oluşmaya başlayacak olan inatçı kırışıklıkları engelleyebilirsiniz.

Kolajen içerikli kremlerden daha çok Kolajen Serum adıyla satılan ürünleri tercih etmeniz önem kazanmaktadır. Çünkü serumlar konsantre ürünlerdir. Dermal tabakaya kadar inerek cildin gereken vitamini almasını kolaylaştırırlar.

Doğal içerikli kolajen serum tercih etmeniz büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde aldığınız ürün, kırışık oluşumunu engelleme amacınızı karşılamayacaktır. Daha önce blog yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi, bir ürünün doğal olduğunu anlamak için doğal logolara sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ürünün içeriğine bakmayı ve satıcıya doğal sertifikası olup olmadığını sormayı da unutmayın. ?

Kolajen Serumu ne sıklıkla kullanmalıyız?

Kolajen Serumu cildinize sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayabilirsiniz. Cildinizin temiz olması oldukça önemlidir. Kolajen Serumu cildinize uygulamadan önce cildinizi güzelce temizlemeyi lütfen unutmayın.

Kolajen Serumun etkisini ne zaman görürüm? Önceden oluşan kırışıklıkları Kolajen Serum giderebilir mi?

Kolajen Serumu kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 ay sonra etkisini net bir şekilde görmeye başlarsınız. Bunun sebebi hücrelerin gerekli vitamini aldıktan sonra yenilenmeye başlamalarıdır. Bu süre de 45 gündür. Hücreler 45 gün içinde kendini yenilemiş olacaktır. ?

Kolajen Serumu halihazırda olan kırışıklıklarınız için de kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrası kırışıklıklarınızda açılmalar olacak ve cildinizin daha gergin bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Cosmate’in %100 doğal içerikli Kolajen Göz Çevresi Serumuna ulaşmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir