Zeytin Sütü Yağının Faydaları Nelerdir?

ZEYTİN SÜTÜ YAĞI’NIN FAYDALARI NEDİR?

Doğadaki en önemli bitki olan zeytinin birçok faydası bulunmaktadır. Bu eşsiz bitki cilt bakımı, saç bakımı ve vücut bakımında da oldukça sık kullanılmaktadır. Zeytin Sütü Yağı; zeytinin ilk sıkımından elde edilen en özel yağdır. Üretilmesi oldukça zahmetli ancak faydası saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Peki Zeytin Sütü Yağı’nı bakım rutinimize nasıl eklemeliyiz? Zeytin Sütü Yağı ne işe yarar? Bu mucize yağı kimlerin kullanması gerekmektedir? Tüm bu sorularınızın cevabını blog yazımızda sizler için cevapladık.

Zeytin Sütü Yağı’nın faydaları nelerdir?

Zeytin Sütü Yağı, taş değirmenlerde ezilerek elde edildiği için %100 doğal bir yağdır. Bu özel yağ içeriğinde bolca E vitamini barındırır. Cilde, vücuda ve saça uygulanabilmektedir. Her bakım ritüeli için farklı faydalar sağlamaktadır. Şimdi bunlardan bahsedelim. ?

  • Cilt kuruluğunu önler, cildin ihtiyacı olan nemi sağlar.
  • Egzama sebebiyle ciltte oluşan kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
  • Ciltteki iyileşmeyen yara lekelerini yok eder.
  • Kas/eklem ağrılarını iyileştirir, masaj yapılırken yağ olarak kullanılır.
  • Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları yok etmede bir numaradır.

Zeytin Sütü Yağı nasıl kullanılır?

  • Şampuanınıza dört-beş damla karıştırarak kullandığınızda, saç derisini besler ve parlaklık kazandırır.
  • Kuru saçlara sahipseniz 2 yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytin sütünü karıştırıp saçlarınıza saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat boyunca saçınızda bekletin. Daha sonra şampuanla iyice durulayın. Saçlarınız daha canlı bir görünüm kazanacaktır. Bunu haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.
  • Cilt lekeleriniz için, bir pamuğun üzerine 2-3 damla Zeytin Sütü Yağı damlatın. Nazikçe leke olan bölgelere uygulayın. Bu ritüeli akşam yatmadan önce yapmanız cildinizin yağı iyice emmesini sağlar. Lekeleriniz 3 hafta içinde gözle görülür derecede yok olacaktır. (Cildiniz kuruysa haftada 3-4 kere, yağlı/karma ise haftada 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır.)
  • Güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa yatmadan önce cildinize Zeytin Sütü Yağı sürmeniz güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlayacak ve güneş lekelerini önleyecektir.
  • Zeytin Sütü Yağı’nı göz çevrenize sürdüğünüzde antioksidan etkisi ile kırışıklıkları yok etmeye başlar. Her gün yatmadan önce temiz cildinize uygulayabilirsiniz. (Göze temasından kaçınınız.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir