Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı hem kadınların hem de erkeklerin oldukça dikkat ettiği önemli bir rutindir. Cildimize yaptığımız bakımla hem kendimizi iyi hissederiz hem de gelecekte cildimizde oluşacak yıpranma ve kırışıklık belirtilerini en aza indiririz. Tabii cilt bakım aşamalarında kimi zaman aslında yanlış olan rutinleri yaparız. Ya da aslında zararsız olan bir rutini bugüne kadar yanlış bir işlem diye bildiğimiz için yapmaktan kaçınırız. Gelin bunlara birlikte bakalım. Sizlere cilt bakımı hakkında doğru bilinen yanlışları blog yazımızda anlattık. Keyifli okumalar dileriz. ?

Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

1) Sık sık yüzümü yıkamam cildime zarar vermez.

Cildimizin ihtiyacı olan pH değeri 3 – 3.5 arasındadır. Suyun pH değeri daha yüksek olduğundan sık sık yüz yıkamak cilde zarar verir. Cildimizi su ile yıkadıktan sonra uygun bir tonikle bu değeri eşitlememiz gerekmektedir. Aksi takdirde cildimiz daha çabuk kurur ve yapılan bakım yetersiz kalır.

2) Anti-aging ürünleri 40 yaşından sonra kullanmalıyım.

Her insanın cilt yapısı farklıdır. Çevresel faktörler sebebiyle cildimiz daha erken yıpranmaya başlayabilir. Anti-aging ürünler 25 yaşından sonra kullanılmaya uygundur.

3) Evdeki limon, sirke gibi malzemelerle doğal bakım yapabilirim.

Bu tarz asit içeren malzemeleri doğrudan yüze sürmek çok tehlikelidir. Sivilce ve leke izlerini uyandırarak daha da artmalarını sağlar. Cilt bakım ürünleri özel olarak hazırlandığı için bundan şaşmamanız gerekmektedir.

4) Çok yağlı bir cilde sahip olduğum için nemlendirici kullanmamalıyım.

Cildin yağlı olması nemlendiriciye ihtiyaç duymaması anlamına gelmez. Yağlı cilde sahip olan biri doğru bir nemlendiriciyle düzenli olarak cildini nemlendirmeli ve gerekli vitaminleri cildine sağlamalıdır.

5) Bebek bakım ürünleri cildime zarar vermez.

Maalesef çoğu kişi zararsız diye özellikle bebek bakım ürünlerini kullanır. Ancak bebek bakım ürünleri bebek cildine göre hazırlanmış ürünlerdir. O yüzden yetişkin birinin cildine hiçbir etki yapmaz.

6) Yüksek faktörlü güneş kremi cildim için uygundur.

Önemli olan koruyucu güneş kreminin faktörü değil sık sık sürülmesidir. Yaz aylarında güneş kremini sık sık yeterli miktarda cildinize uygulamalısınız. Kışın da günlük olarak güneş kremi sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

7) Aktarlardan aldığım doğal yağlar daha güvenilirdir.

Her yerde doğal yağ bulmak mümkündür. Ancak yağın içeriği oldukça önemlidir. Örneğin Lavanta Yağı olarak aldığınız ürünün içinde %2 oranında Lavanta özü bulunup geri kalanı su olabilmektedir. Bunun için aldığınız ürünün içeriği ve doğal olması çok önemlidir.

%100 doğal ve organik içerikli Cosmate ürünlerine ulaşmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir