Cilt Bakımı Ürünleri Uygulama Sırası Nasıl Olmalıdır?

CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİ UYGULAMA SIRASI NASIL OLMALIDIR?

Cilt bakımı biz kadınların en çok dikkat ettiği ve özen gösterdiği bir konudur. Aksatmadan yapılan ve doğru ürünler seçilerek yapılan bir bakım, cildinizin daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Peki doğru bir cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Cilt bakım ürünlerinin kullanım sıralaması nasıldır? Yeni başlayan kişilerinde kafalarında soru işareti kalmayacak şekilde, bu blog yazımızda sağlıklı bir cilt bakımı nasıl yapılır buna değindik. Haydi beraber bakalım.

Doğru bir cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt bakımına başlamadan önce kullandığınız ürünlerin önemine değinmek istiyoruz. Bir ürünü satın almadan önce mutlaka cilt tipinize uygun olup olmadığına bakın. Daha sonra içerisinde cildinize zarar verecek kimyasallar barındırmadığından emin olun. Sülfat, paraben, formaldehit içeren ürünleri kesinlikle cildinize uygulamayın.

Cilt tipimi nasıl öğrenebilirim?

Cilt tipinizi evde kendiniz kolayca öğrenebilirsiniz. Bilmeyenler için hemen anlatmaya koyulalım.

  • Yüzünüzü yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla durulayın.
  • 30 dakika kadar bekleyin.
  • İnce bir kâğıdı 4 ufak parçaya ayırarak alın, yanak, çene ve burun bölgelerine bastırın.
  • Kâğıt parçaların hepsinde yağlı bir tabaka görüyorsanız cildiniz yağlıdır. Kağıtlar kuru ise cildiniz kurudur. Alın, burun ve çene bölgelerindeki kağıtlar yağlı, yanak bölgesi kuru ise cildiniz karmadır. Eğer kağıtlar üzerinde hiçbir şey yoksa normal bir cildiniz vardır.

Cilt bakım ürünleri sıralaması nedir?

Cilt tipinizi öğrenip cildiniz için uygun doğal ürünleri seçtikten sonra doğru sıralamayla cilt bakımına başlayabilirsiniz.

  1. Cildinizi temizleyin.

Cildinizi seçtiğiniz yıkama jeli veya yıkama köpüğü ile sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere temizlemeyi ihmal etmeyin. Cilt bakımına başlamadan önce cildinizi temizlemeniz olmazsa olmazdır. Sadece su ile yüzünüzü yıkayarak temizleyemezsiniz. Bunun için doğru bir ürün kullanmanız gerekmektedir.

  1. Tonik uygulayın.

İçerisinde hyalüronik asit barındıran tonik kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde cildinizdeki hücreler yenilenir ve gerekli olan pH değerini almış olur. Tonik kullanımı cildimize daha sonra uygulayacağımız ürünlerin daha iyi emilmesi için oldukça önemlidir. Bunu ihmal etmeyin. ?

  1. Serum uygulayın.

İçerisinde E ve C vitamini barındıran serumlar cildinizin daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Doğru serumu seçmek oldukça önemlidir. Gece yatmadan önce uygulayacağınız serum cildinize sabaha kadar bakım yaparak daha esnek ve parlak bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur. Cosmate olarak sizlere tüm cilt tipine uygun Zeytin Sütü Serumunu öneriyoruz. İçerisinde barındırdığı yoğun E vitamini ile cildinizi beslerken leke izleriyle de savaşarak ikili bir etki yaratacaktır.

  1. Göz Kremi uygulayın.

Göz çevremizdeki cilt tabakamız daha hassas ve savunmasız olduğu için bakıma en çok ihtiyaç duyan yerdir. Kolajen ve protein içeren bir ürün kullanmanız, göz çevrenizin daha sağlıklı görünmesi için etkili olacaktır. Yine markamıza ait Kolajen Göz Çevresi Serumunu güvenle önerebiliyoruz. Kolajen Göz Çevresi Serumu, sadece göz çevrenizi nemlendirmekle kalmaz, göz altı morlukları, kırışık izleri ve torbalanma başlangıcı için de oldukça etkili bir bakım sunar.

  1. Yüz Kremi uygulayın.

Cilt tipinize uygun yüz kreminizi parmak uçlarınızla masaj yaparak nazikçe cildinize yedirin. Bu aşamada cildiniz gereken nemi alacak ve gece boyunca emilim yapacaktır. Gündüz ve gece kullandığınız nemlendiricinin ayrı olması önemlidir.

  1. UV koruyucu krem kullanın.

Gündüz bakımınızı tamamladıktan sonra mutlaka UV koruyucu krem kullanın. Bu aşamayı yaz kış demeden her zaman yapmanız önemlidir. Aksi takdirde cildinizde güneş lekeleri çıkar ve yaptığınız bakım boşa gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir