Geniş Gözeneklerden Kurtulmanın En Basit Yolu

Geniş Gözeneklerden Kurtulmanın En Basit Yolu

Cildinize ne kadar iyi baksanız da bazen çok yağlı ve ufak çukurlar varmış gibi görünebilir. Bu görüntü genellikle alın, burun ve yanak bölgesinde yani T bölgesi dediğimiz yerde sıklıkla görülmektedir. Geniş gözeneklere sahip olan kişiler genellikle karma cilde sahip kişilerdir. Geniş gözeneklerle başa çıkmak onları pürüzsüz bir hale getirmek aslında oldukça kolaydır. Sadece dikkat edilmesi gereken bir cilt bakım rutini vardır. Gelin buna hep birlikte bakalım.

Geniş Gözenekler Neden Olur?

Aslında bunun pek çok nedeni olabilir. Geniş gözeneklere sahip olmanın en büyük nedeni genetik yatkınlıktır. Yani cildiniz doğuştan sebum üretmeye meyillidir. Geniş gözeneklere sahip olmanın diğer sebeplerini de şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Sigara ve alkol tüketmek
  • Aşırı güneşe maruz kalmak
  • Makyajı temizlemeden uyumak
  • Yüz yıkama alışkanlığının olmaması
  • Aşırı kilo almak
  • Yeteri kadar su tüketmemek

Geniş Gözenekleri Yok Etmek İçin Ne Yapmalıyız?

Geniş gözeneklerden bir çırpıda kurtulmanın yolunu size çok basit adımlarla anlatacağız. Ancak bu adımları her gece yatmadan önce düzenli bir şekilde yapmanız çok önemli.

  1. Cildinizi, cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli ile nazikçe temizleyin.

Burada en önemli nokta cildinize hırçın davranmamaktadır. Cildinizi sevin, yumuşak dokunuşlar ve dairesel hareketlerle yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırın. Ardından ılık su ile temizleyin. Yumuşak bir havlu ile cildinizi kurulayın.

  • Tonik uygulayın.

Cildimizin sahip olması gereken ph değeri ile suyun ph değeri farklıdır. Yüzünüzü temizledikten sonra cildinizin ph değerini dengelemeniz gerekmektedir. Tonik bu noktada kurtarıcı bir görev üstlenmektedir. Bir pamuk aracılığı ile yüzünüze tampon yaparak toniği uygulayın. Cilde doğrudan tonik uygulamak tahrişe neden olabilir, pamuk kullanmaya özen gösterin.

  • Nemlendirici uygulayın.

Burada önereceğimiz nemlendirici Cosmate Macadamia Yağı olacaktır. Macadamia Yağı, Omega 3, 6 ve 7 vitaminlerini içermektedir. Bu özelliği ile ciltte üretilen fazla sebumu azaltarak eşitlemeye yardımcı olur. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa Macadamia Yağını haftada 3-4 kere kullanmanız daha faydalı olacaktır.

  • Hyalüronik Asit ile destekle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir